Шукати в цьому блозі

ЗНАЙОМТЕСЬ, НАША БІБЛІОТЕКА!

Сьогодні обласна бібліотека для дітей – основна книгозбірня дитячої літератури області. Щороку її відвідують майже 11 тисяч читачів, серед яких діти, вчителі, вихователі дитячих садків, студенти, батьки, бібліотекарі. До їхніх послуг 190 тисяч книг, аудіовізуальних матеріалів, понад 600 назв періодичних видань, методико-бібліографічні матеріали, теки-накопичувачі краєзнавчого змісту, традиційний довідково-бібліографічний апарат та електронні картотеки.







 Відділ комплектування та обробки літератури формує бібліотечний фонд, який би міг задовольнити всі запити читачів.  Значна частина  фонду в останні роки формується завдяки періодичним виданням,  щороку бібліотека отримує близько 10 000 примірників журналів, газет, брошур, книг. В бібліотеці є практично всі  українські та російські дитячі журнали та газети, від найстаріших - „Барвінка”, „Малятка”,”Веселих картинок” до новітніх - „Ангелятко”, „Веселочка”,”Зернятко”, та інші. Відділ співпрацює з такими видавництвами, як  “Ранок”, “Кредо”, Грані -Т”, “Теза” , “ Махаон - Україна” та багатьма іншими. Одна третя частина періодичних видань виписується для керівників дитячого читання.
За допомогою електронних баз даних, над створенням яких активно працює інформаційно-бібліографічним відділ, можна відшукати необхідну інформацію, зробити підбір поточних матеріалів з актуальних питань на допомогу шкільній програмі та позакласному читанню. Відділ також проводить бібліотечно - бібліографічні уроки та бесіди з культури читання. Для пропаганди української літератури і літератури рідного краю, з 1966 року відділом видається серія біобібліографічних покажчиків “Літературна слава Одеси”.
В бібліотеці працюють віддані своїй справі люди. Різними шляхами приходять вони до цієї професії і залишаються лише ті, хто бачить в цьому своє призначення. Адже дитячий бібліотекар втілює в собі дуже багато професій – це і вихователь, психолог, лікар, юрист,  а, головне – артист і режисер. Сьогодні штат бібліотеки – 32 працівники,  27 мають фахову освіту, 16 працюють вже понад 20 років. Ми проводимо велику кількість масових заходів, до яких самі пишемо сценарії, виступаємо в ролі літературних героїв. Великою популярністю серед юних читачів користується відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів. Відділ має абонемент та читальний зал, які гостинно відкривають двері для своїх маленьких читачів. Для них оформлені яскраві книжкові виставки, на яких крім художньої літератури представлені малюнки, іграшки, саморобки. Бібліотекарі запрошують дошкільнят та учнів початкових класів до творчості.
Відділ проводить зустрічі з цікавими людьми - “Знайомтеся, цікава людина!” -  письменниками, поетами.
Весело проходять лялькові вистави, брейн - ринги, турніри знавців.
Протягом багатьох років працює у цьому відділі “Школа добрих почуттів”. Програма занять формує у малюків моральні ідеали добра і краси, мира і злагоди, виховує літературно-естетичний смак.
Кружок “Книга і лялька” надзвичайно популярний серед дітей і під час його засідань відділ ледве вміщує всіх бажаючих.
Вихователі, вчителі, батьки користуються інформаційним куточком “Цей дорослий дитячий світ”, проводяться години сімейного читання “З мамою і татом до бібліотеки!”. Обслуговування майбутніх мам – це один з нових напрямків роботи нашого відділу. Для них працює постійно діюча виставка “Читаємо з пелюшок”.
Діти доволі часто приходять до бібліотеки не лише взяти книгу, чи відвідати читальний зал, а й поспілкуватися з ровесниками, розкрити свої творчі можливості. Активно працює в бібліотеці Аркадійський літературний клуб (дитяче відділення), яким керує відомий письменник Богдан  Іванович Сушинський. Клуб систематично проводить літературні читання, виявляє талановитих дітей, щорічно проводить конкурс юних поетів “Аркадійська осінь”.
З 2008 року при бібліотеці створено літературний клуб “Лицарське перо”, членами якого стали шанувальники творчості Богдана Сушинського, читачі та керівники дитячим читанням.
Діяльність колективу бібліотеки спрямована на гармонійний розвиток дітей, формування у них сучасного світогляду, інформаційної та читацької культури, навичок самостійного пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості, для чого використовуються різноманітні форми роботи та наявні інформаційні ресурси.. Це заходи, що проходять в рамках традиційних Всеукраїнських тижнів дитячої та юнацької книги, Всеукраїнської книжкової виставки “Українська книга на Одещині”. Дуже цікаво  пройшов конкурс дитячої творчості на виготовлення книги-саморобки  “Моя мала Батьківщина”, який було проведено у 2006 році разом з обласним фондом соціальних гарантій військовослужбовців та ветеранів Збройних сил. Кращі роботи було направлено до Національної бібліотеки для дітей і потім вони увійшли у склад Всеукраїнської пересувної виставки кращих робіт і подорожували не лише по Україні а і за її межами (Польща, Німеччина). Вже традиційним стало проведення конкурсу “Кращий читач”, організатором якого є Форум видавців у Львові. Щороку підведення підсумків обласного туру конкурсу перетворюється на свято книги, в якому приймають участь понад 100 дітей, юних читачів з усієї області. Переможці нагороджуються цінними подарунками, кожен учасник отримує в подарунок книгу. Переможці, які займають призові місця, нагороджуються поїздкою до Львова.
Цікаво і змістовно проходять в бібліотеці презентації книг місцевих авторів, серед яких В. Рутківський “Сторожова застава”, “Джури козака Швайки” та ін., С. Зубко “Яблуневий сад”, “Весь в бабочках мир”, “Очень трудные загадки”. В рамках виставки “Українська книга на Одещині - 2008” проведено презентацію книг Б.І.Сушинського “Лицарський хрест”, “Козацька енциклопедія”.
Ми добре розуміємо, що робота в сучасних умовах – це постійний пошук невикористаних резервів, нових інноваційних методів в роботі з юними читачами. Відділ обслуговування учнів 5-9 класів, має два абонементи – для 5-7 і 8-9 класів. Відділ надає читачам прекрасну можливість обрати будь-яку найновішу книгу “для душі”, на будь-який смак: прозу, поезію, історичну, природничу, довідкову та літературу за шкільною програмою, потрапити у книжковий світ пригод і фентезі, прийняти участь в програмі літніх читань “Лето. Книга. Я - друзья”.
Читальний зал пропонує різноманітні енциклопедії, словники, довідники, більш 100 найменувань журналів та газет допоможуть краще засвоїти шкільну програму, розширити кругозір і отримати необхідну інформацію з будь-якого питання, а також запрошує на різноманітні захоплюючі заходи: вечори, дискусії, зустрічі з цікавими людьми, конкурси.
Тим, хто потрапив в скрутну життєву ситуацію та бажає отримати пораду чи інформацію, обовязково допоможуть зайняття правового лекторію “Уроки права – уроки життя .
Відділ активно працює над втіленням цільової програми “З криниці пам¢яті черпаємо любов до краю”, яка включає три основні напрямки – історичне, літературне та екологічне краєзнавство. Заходи, що проводяться в рамках програми мають за мету не лише виховати у читачів бажання краще знати історію рідного краю, але й різноманітними формами роботи значно розширити коло читачів, залучити до партнерства різноманітні заклади. Адже бібліотека – це відкрита система. Соціальне партнерство, залучення до співробітництва як різноманітних організацій, так і окремих особистостей, які виступають повноправними співавторами бібліотечних заходів – один з важливих складових у виховному процесі. Визнаним лідером у цьому напрямку роботи бібліотеки є відділ естетичного виховання. Фонд відділу – це книги, ноти, кіно- , фото- та фонодокументи, періодичні видання з мистецтва, які розкривають його різноманітні грані: музика, живопис, скульптура, архітектура. На юних читачів чекають зустрічі з талановитими знаючими фахівцями музичних шкіл, керівники студій, Палаців творчості і учні творчих закладів міста.
А ще тут можна
  • Прослухати грамплатівки;
  • Подивитися відео та кінофільми;

  • Переглянути виставки новинок літератури з мистецтва;
  • Прослухати лекції в “Салоні вишуканих мистецтв”;
  • Взяти участь у роботі факультету живопису “Я вмію малювати”;
  • Завітати до арт - студії “Танцюючі грації”;
  • Зустрітися з музикантами, художниками, акторами Одещини в артистичній вітальні “Музи Парнасу ”.

Стати читачем цього відділу можуть учні 1-9 класів та керівники дитячим читанням.
 За останні роки значно розширилися творчі зв¢язки бібліотеки з такими закладами як Одеська музична школа ім. П. Столярського, Одеська музична
академія ім. А. В. Нежданової, центри дитячої творчості “Дивосвіт”, “Самоцвіт”, Одеська театральна школа, Літературно-артистична школа “Літаврія”, “Дім казки”, Одеський державний цирк, Художня школа ім. К. Костанді та ін.
Маючи статус обласної, бібліотека не залишає поза увагою бібліотеки області. Науково-методичний відділ, координує роботу всіх відділів із методичного забезпечення бібліотек області. Обласна бібліотека надає допомогу з питань роботи з дітьми: 87 дитячим, 693 шкільним і 669 сільським бібліотекам області. Розробляє і видає методико-бібліографічні матеріали, проводить обласні семінари і практикуми, обласні курси підвищення кваліфікації сільських бібліотекарів області, організовує різноманітні загально обласні конкурси, здійснює виїзди в бібліотеки області з метою методичної і практичної допомоги.

Все починається з дитинства – найважливішого періоду життя людини. Скільки ми вкладемо в дитинство – стільки і отримаємо, якими виростуть сьогодні діти – таким і буде наше майбутнє.

********* https://culture.od.gov.ua/2024/09/02/gromadske-obgovorennya-pro-vidmovu-vid-prysvoyenogo-komunalnij-ustanovi-odeska-oblasna-bibl...